BTLock

ŠPIČKOVÝ IMPANTOLOGICKÝ SYSTÉM Z PŘELOMU TISÍCILETÍ

  • Původní inovativní systém sledující aktuální trendy moderní implantologie a kladoucí důraz na jednoduchost
  • Mimořádně široká produktová řada nabízí vždy řešení a vychází vstříc potřebám dentálního implantologa
  • Vysoká technologická úroveň v kombinaci s cenovou dostupností – ideální poměr mezi kvalitou značkového implantátu a jeho cenou
  • Srozumitelná metodika, snadná aplikace pro odborníka a vysoký komfort pro pacienta
  • Inovace – důvod proč byl systém BTLock tak úspěšný. V současné době však systém pomalu ztrácí na vyspělejší konkurenci. Pro svoji jednoduchost je vhodný pro začínající implantology. V rámci nabídky BIOMED PRAHA je systém upozaděn, avšak na vyžádání jsou jednotlivé položky systému stále k dispozici. 

Italský výrobce značkového, originálního a plně patentovaného systému společnost BTLock nabízí koncept splňující požadavky na rychlé a atraumatické zavedení, vysokou primarní stabilitu implantátu, možnost okamžitého zatížení a úspěšnou osseointegraci.
Původní koncept vznikl v roce 1995, ve fázi klinických zkoušek v letech 1995 až 2002 bylo zavedeno celkem 15.400 implantátů s velmi dobrým výsledkem, odpovídajícím standardu moderní implantologie. Na světovém dentálním trhu je systém od roku 2003, uvedení předcházela intenzivní dvouletá rozsáhlá klinická studie na více jak 6.400 implantátech.

Co nesmí chybět u moderního implantologického systému

Pokrytí všech klinických případů. Mimořádně široké indikační spektrum. Propracovaný chirurgický protokol a přehledné instrumentárium umožňující snadnou manipulaci, rychlé rozhodování a v důsledku účinné zavedení implantátu.
Barevné kódování. Barva pro jednotlivý průměr je shodná pro implantáty, abutmenty a následně i pro veškeré protetické komponenty této řady, včetně kostních vrtáků. Známe heslo „dobře se s tím dělá“ platí jak pro adepty oboru implantalogie tak i pro praxe zkušených implantologů.

Charakteristický design samořezného závitu se sklonem k apexu implantátu (kompresivní typ závitu). Vysoká odolnost vůči kompresivním a horizontálně divergentním žvýkacím silám. Zvýšení hloubky závitu apikálním směrem zásadně zvyšuje primární stabilitu implantátu (progresivní typ závitu).
BT-TITE povrch (kombinace leptání a pískování) zajišťuje vysokou porozitu, důkladnou kostní integraci a bioadaptabilitu implantátu. Rovněž zásadně podporuje již zmiňovanou primární stabilitu implantátu. Tím umožňuje nabídnout pacientům modus okamžitého zatížení.
Patentované vnitřní spojení (tube in tube) se realizuje tzv. automatickým „vedením“ abutmentu při jeho zanořování do těla implantátu, což je spolehlivé, rychlé a bezstresové. Takové spojení představuje stabilní a pevný úchyt a má velice účinný antirotativní design.

3 řady implantátů BTLock NGS (Next Generation system)

  • standardní řada(standard line), vhodné pro pozdní případy
  • řada CV1, CV2,CV3

BTLock