Zkušenosti lékařů

Systém ICX mohu po relativně krátké době hodnotit pouze po stránce chirurgické. V tomto ohledu naprosto předčil má očekávání. Chtěl bych vyzdvihnout především filozofii vrtání, kdy je pro každou tvrdost kosti určen konkrétní vrták. Pro výrobce je tak prioritou atraumatické vrtání a tedy i bezpečnost pro pacienta. Vzhledem ke geometrii vrtáku je velmi snadné i strojové zavádění. Výrobce navíc podporuje jejich včasnou výměnu příznivou cenou (cca 300,- Kč/ks).
K dispozici jsou také DrillStop zarážky pro zajištění přesné hloubky vrtu.
Moje první dojmy se systémem ICX jsou tedy veskrze pozitivní. I díky prvotřídnímu servisu ze strany Biomed Praha, jako výhradního dovozce, mohu tento systém s čistým svědomím doporučit všem kolegům, kteří hledají osvědčené řešení a bezpečnost pro pacienta. To vše navíc za velmi příznivou cenu.

Doc. MUDr. Patrik Prachár, PhD.

FN u sv. Anny v Brně

Kvalitní zpracování a servis, výrobce Německo. Finanční stránka nezatěžující pacienta ve srovnání s jinými typy implantátů. Široký rozsah indikací s ohledem na průměry od 2,9 po 4,8mm včetně keramických implantátů. Užití implantátů s kotvením bez šroubení, tedy přenos dostatečně velkou plochou zabraňující vstupu bakterií. Využití Active systému pro okamžitou implantaci.
Tento systém je unikátní nejen svým zaváděním, ale především 5x nižší cenou než u tzv. renomovaných implantátů. Zavádění dle přesného chirurgického protokolu bez zjevné traumatizace kosti. Široký rozsah užití digitální technologie pro plánování – otevřený systém.

MUDr. Ivan Třešňák

Sand in Taufers, Itálie / Praha

Sand in Taufers, Itálie, Praha
Na ICX prémiovém systému mne učarovala fascinující inovativní síla firmy Medentis, stejně jako cenové fair play. Mimo skutečnost, že došlo v několika případech ke snížení cen, firmu vyznamenává absolutní cenová stabilita od zavedení systému na trh před 15 lety. Na tvrdě kalkulovaném trhu dentálních implantátů, a především u prémiových systémů, které investují do základního výzkumu a do klinických studií, je to absolutně ojedinělý jev.

MUDr. Edgar Oganessian, Ph.D.

Profident, Praha

Implantologický systém ICX od německo-švýcarského výrobce Medentis Medical nabízí velice kvalitní implantáty jak z hlediska fixtury, tak z hlediska protetických komponent. Je to velmi propracovaný a dynamicky se vyvíjející systém, který umožňuje či dokonce nutí každého implantologa se neustále rozvíjet a držet krok s moderní implantologií. Různé typy fixtur,  jak po stránce rozměrové, tak po stránce materiálové, umožňují využití těchto implantátů téměř u všech klinických případů. Rovněž bezkonkurenční cena dělá z tohoto systému jednoho z lídrů na evropském, ne-li světovém trhu.


Na základě úspěšných výsledků dlouholetého výzkumu, při kterém byly sledovány práce lékařů z různých zemí a také z mé vlastní zkušenosti, s používáním systému ICX po dobu více než 2 let, mohu s jistotou říci, že tento systém si zaslouží velikou pozornost. Mezi jeho hlavní výhody patří například:
– nejmodernější hydrofilní povrchový typ SLA
– vysoká primární stabilita a vynikající ukazatele kvality a načasování osteointegrace
– široká škála rozměrů: průměr ICX implantátů v rozmezí od 2,9 do 4,8 mm a délka od 4,9 do 15 mm
Jedná se o dobrý nástroj pro klinického lékaře poskytující maximální pohodlí pro chirurga implantologa. Poté, co jsem navštívil ústředí Medentis v Německu, se stal navigační systém Magellan nezbytnou součástí mé praxe. Pomáhá mně s větší jistotou při umísťování implantátů ve složitých klinických případech.

Dr. med. dent. Robert Rosa

Dental Care Rosa, Bratislava

Implantáty ICX prémiový systém od nemecko-švajčiarskej firmy Medentis Medical používam už od roku 2010. Na základe vlastných skúseností s implantologickým systémom ICX môžem potvrdiť, že systém stabilne funguje už dlhoročne a je spoľahlivý.

Absolútnym prínosom firmy Medentis Medical je ich rastúce portfólio produktov, široký sortiment implantátov s rôznymi dĺžkami a priemermi, pokračujúc Guided surgery (systém Magellan pre riadenú implantológiu).

Zároveň na základe mojich skúseností z praxe, len potvrdzujem, že firma Medentis Medical výrazne investuje do výskumu a klinických štúdií, pričom výsledky sú viditeľné v každodennej praxi, jednotlivé komponenty sú veľmi jednoduché a praktické na používanie pre lekára. Rovnako praktické skúsenosti zubných laboratórií potvrdzujú jednoduchú a kvalitnú funkcionalitu pri protetických prácach na implantologický systém ICX.

Po odskusani viacerych implantologickych systemov u mna na prvom mieste prave ICX system pre jednoduche zavadzanie s dobrym citom v rukach, variabilita vrtakov na tvrdost kosti, jednoduche a presne odtlacanie a to vsetko za rozumne cenove nastavenie. Velmi dobra je aj komunikacia s manazmentom tohto systemu, vyznacujuci sa ochotou nam lekarom vzdy vyjst k spokojnosti. Vhodny pre zaciatocnikov, ale aj pre pokrocilych implantologov.

​​ MUDr. Pavla Hladíková

UNIDENT, s.r.o.

V implantologii využívám při každé implantaci digitální pracovní postup. Díky programu MAGELLAN X mohu nabídnout pacientům prediktabilní ošetření zubním implantátem od náhrady jednoho zubu až po koncepty náhrady zbytkové dentice za ALL-ON 4 či více implantátů s provizorním můstkem v jedné návštěvě.

Digitální implantologie se systémem ICX vytváří prostředí mezi lékaři, výrobcem a dodavatelem, kde se mohu obrátit pro pomoc jak s plánováním složitých případů, tak s prosbou o konzultaci se zkušenými kolegy.

Mám radost, že jsem součástí komunity společnosti medentis pro jejich preciznost, flexibilitu spolupráce a komplexnost přístupu k problematice implantace, řízené tkáňové regenerace i cílené vitamínové suplementace pro pacienty. Společnost BIOMED PRAHA přináší všechny tyto služby na český trh ve vysoké kvalitě za dostupnou cenu pro lékaře i pacienta.

ICX- Reference