ICX-ALL-IN-ONE

Vrtáky ICX-ALL-IN-ONE jsou vyrobeny z chirurgické oceli s povlakem Nitrid zirkonu (ZrN). Povlak prodlužuje životnost vrtáků a umoňuje tak bezpečné vrtání minimálně 400 krát aniž by došlo k jejich ztupení. Protokol zkoušky integrity povlaku je ke stažení zde. Speciální tvar vrtáků umožňuje vrtání ve směru hodinových ručiček a při zpětném chodu proti směru hodinových ručiček docházi k oseodenzifikaci / kondenzaci kosti.

OSEODENZIFIKACE S ICX-ALL-IN-ONE

Oseodenzifikace optimalizuje preparaci implantátového lůžka a pomáhá zvýšit primární stabilitu implantátu v kostech s denzitou D2 (horní čelist), D3 a D4.

Oseodenzifikace je speciální kondenzační technika, při které lze dosáhnout během implantace i v kosti s horší denzitou vysokou primární stabilitu implantátu. Jedná se o výraznou optimalizaci preparace a přípravy implantátového kostního lůžka a řadí se tak k dalším postupům biologického managementu kosti. Potřebné dentální instrumenty pro tento koncept se v posledních letech objevily v nabídce četných dentálních implantologických firem.

Firma medentis medical podporuje tento koncept uceleným chirurgickým boxem, který nazývá “ICX-ALL-IN-ONE-kostní frézy/vrtáky“. Speciální geometrie fréz umožňuje řezaní a následně kondenzaci kosti v jednom kroku a za pomoci jednoho nástroje. Těmito speciálními frézami zvětšujeme průměr lůžka krok za krokem. Frézy jsou koncipovány tak, aby se daly využít standardními, vámi používanými přístroji. Tím, že se vrtáky nasazují výhradně ve zpětném chodu, tedy otáčením doleva, nedochází ke ztrátě kostních pilin (kondenzační modus), naopak piliny jsou transportovány do marginálních oblastí kostního lůžka, čímž dochází k zahušťování kosti (50-150 ot./min). Pokud je třeba, je možno stejnou frézu točit doprava, tzn. ve směru hodinových ručiček. V tomto momentu se fréza dostává do módu řezání a umožňuje přesné vrtání (800 ot./min/pilotní vrták a 400 ot./min/normální vrták).

Shrnutí:

Běžná preparační technika se provádí speciálními vrtáky s 1 000 ot. /min. Tyto se točí výhradně doleva s vodním chlazením a používají se ve stoupajícím průměru.

Oseodenzifikačním postupem lze dosáhnout výrazné kondenzace trabekulární kosti, a to i v augmentovaném a zhojeném okrsku kosti. Geometrie vrtané díry se vyznačuje vysokou precizností. Peri- a postoperativně se doporučuje ATB krytí zákroku až do třetího dne po operaci (např. Amoxycilin).

Představitelé oseodenzifikace v sousedním Německu jsou např. kolegové Dr. Kai Fischer, Prof. Dr. Dr. Florian Stelzle a další.

Za zakladatele, objevitele a otce oseodenzifikace a konstruktéra speciálních levotočivých fréz se považuje Dr. Salah Huwais, asistent profesor na University of Minnesota, program zubních implantátů.

Oseodenzifikace je jedním z konceptů biologického managementu kosti při přípravě lůžka implantátu a je vhodná pro potřeby běžné denní praxe implantologicky aktivního zubního lékaře.

 

C-018-100001-01

ICX All-in-one