ICX

Je možné plánovat šablonu v software Magellan X i pro jiné implantologické systémy než je ICX?

Ano, Magellan X umožňuje pro  systémy Straumann, Camlog, Neoss, Xive, Ankylos a Nobel kompletní plánování a  pro spoustu dalších značek plánování  pilotního vrtu.

Mohu implantovat s instumentáriem ICX PREMIUM implatáty ACTIVE?

Ne. Obě řady mají své vlastní implantační kity.

Jsou nějaké odlišnosti při implantaci implantátů ACTIVE s vrtací šablonou?

Při inzerci implantátů ICX-ACTIVE pomocí Magellan Boxu, by měla být ve vertikální konečné poloze implantátů naplánována bezpečná vzdálenost 1,5 mm. Při použití standardního inzerčního nástroje se může díky „samovrtací“ schopnosti active implantátů lehce stát, že umístíte náhodně implantát až o 1,5 mm níže, než bylo plánováno.

Lze použít zahlubovací frézu na tvrdou kost v systému Magellan?

V Magellan kitu není zahlubovací fréza, ale pokud implantujete active implantát do tvrdé kosti, pak je použití frézy opodstatněné. Je však nutné to udělat ručně se sejmutou šablonou.

Jaký ICX analog se používá u tištěných modelů?

Pro tištěné modely je nutno použít analog CAD/CAM

Jakou protetiku lze používat pro jednotlivé řady ICX?

ICX Premium i ICX Active ať už bone level nebo tissue level má stejnou protetiku. Výjimku tvoří jen tissue level s výškou gingivy 0 a řada ICX Narrow, které mají vlastní protetiku.

Jak je to s protetikou pro ICX Multi?

ICX Multi má stejnou platformu jako řada NARROW. Otiskovací pilíře, analogy a skenovací tělíska jsou pro obě řady stejné.

Kde najdu aktuální ICX knihovny pro Exocad a 3Shape?

Knihovny jsou ke stažení na: https://medentis.com/icx-service/download-cad-data/

Před stažením je nutno vyplnit jméno a e-mailovou adresu do příslušných okének.

Existují ICX titanové provizorní abutmenty?

Ne, jsou pouze z materiálu PEEK. Pokud je požadován titan, lze jako provizorní abutment použít standardní titanový abutment.

Existuje ICX explantační kit?

Ne. Existuje pouze záchranná sada pro zalomený šroubek, kterou je možno si zapůjčit. V případě nutnosti explantace je však možno postupovat dle doporučení Dr. Třešňáka:

  1. Nejjednodušší způsob je použití Lindemannovy frézy, kterou lze implantát cirkulárně odvrtat. To stojí obvykle vice kosti než druhý způsob s využitím trepanové frézy. Pokud není implantát dlouhý, lze použít univerzální rozřezávač korunek Frank Dental (máme k dispozici).
  2. Druhý nejjednodušší způsob je použití trepanové frézy, kterou je nutno koupit na odpovídající průměr implantátu.
  3.  V případě potřeby můžeme zapůjčit kompletní explantační kit Neo FR kit od dodavatele Neo Biotech.  Jedná se o univerzální systém pro všechny typy implantátů. Kit pracuje na principu frakturace ankylózy, dosahuje se přitom až 400 NCm točivého momentu.

Nejčastěji kladené otázky a odpovědi