Chlorhexidine Gel – pro ošetření periodontálních a  periimplantárních patologických procesů

 

CHLO-SITE je gel s 1,5 % obsahem chlorhexidinu, který je schopný zajistit jak aktivní, tak pasivní dezinfekci v místě aplikace na dobu dvou týdnů.

Chlorhexidin obsažený v CHLO-SITE je během prvních 24 hodin uvolňován vysokou a konstantní rychlostí (asi 34 % celkového obsahu chlorhexidinu) v koncentraci přes 100 µg/ml. Tato aktivita pokračuje v průměru po dobu 6-9 dnů s celkovým uvolněním 85 % celkového obsahu chlorhexidinu v CHLO-SITE. Po devátém dnu zajišťuje přítomnost dihydrochlorové složky chlor­hexidinu konstantní koncentraci, efektivnost a antimikrobiální aktivitu po dalších 7 dnů.

CHLO-SITE je gel, který pomáhá mechanickému odstranění plaku z periodontálních a periimplantárních chobotů: díky existenci dvou různých typů chlorhexidinu, kde jeden typ působí rychle, druhý se uvolňuje pomalu, působí dlouho a je použitelný i pro hluboké periodontální choboty.

Chlorhexidin je aktivní anti-mikrobiální činitel s širokým spektrem účinnosti proti Gram-pozitivním a Gram-negativním bakteriím, plísním, houbám, a fakultativním aerobům a anaerobům. Je aktivní také vůči takovým mikroorganismům, jako je Actinobacillus actinomycetem comitans, Bacteroides forsythus, Porphyromonas gingivalis, Prevotella intermedia, Wolinella recta, a Eikenella corrodens, které patří k nejběžnějším patogenům periodontálních chorob. Působí především na úrovni buněčné membrány poškozením vnější membrány bakterií, což má za následek jejich zničení a blokování reprodukce.
Zvýšená baktericidní a bakteriostatická aktivita v průběhu prvního týdne umožňuje použití i v případech vážných, chronických a rozsáhlých periodontálních patologií, stejně jako v případech zánětu v okolí implantátů.

 

 

CHLOSITE