ICX-SwissBone® je kompozitní kostní náhrada složená z přírodního minerálního materiálu hovězího původu, vyztužená biologicky odbouratelným syntetickými polymery a fragmenty kolagenu porcinního původu. ICX-SwissBone® je k dispozici jak v granulích, tak v bločcích a také ve speciálních tvarech.

SwissBone® byl vyvinut v roce 2014, aby zdůraznil pružnost nabídky náhradního kostního materiálu SmartBone®. Swiss made je synonymem bezpečnosti a vysoké kvality uznávané po celém světě. SwissBone® je další obchodní značka pro SmartBone®, jde tedy o stejný produkt se stejnými inovativními vlastnostmi, avšak je dodáván za velmi výhodných podmínek v rámci portfolia produktů ICX.
SwissBone® má označení CE podle směrnice 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích klasifikované jako zdravotnický prostředek třídy III.

ICX-SwissBone® se doporučuje pro rekonstrukci a vyplňování kostních defektů a pro augmentaci kosti.

Jeho dobré mechanické vlastnosti jej umožňují přesně řezat a usnadňují implantaci pomocí konkrétního systému osteosyntézy, která také zajišťuje vysokou přilnavost. Kombinace biopolymerů a deriváty kolagenu usnadňují zadržování krve a aktivují kaskádu regeneračních signálů v místě poruchy. Biopolymery a deriváty kolagenu jsou během několika týdnů pomalu absorbovány, zatímco jsou nahrazovány se také integrují do přijímající tkáně.

ICX- SwissBone