ICX-News

 

„ICX–mini implantát, Ø 2,9 mm, dvoudílný“

 

icx-miniDélky: 8 – 10 a 12,5 mm
Materiál: titan Grad 4 KV
Průměr: Ø 2,9mm
Průměr ramínka: Ø 3,8mm
Charakteristika: dvoudílnost
Baleni: dvojité sterilní balení v blistru po 6 kusech
Upozornění: používat jen C-003-000004 ICX–mini uzavírací šroub                   

Implantát se dodává s patricí 1 mm (T-bona kulička, příloha)

 

 

T-bona ball attachement

 

ball-attachement-miniUžití: patrice pro hybridní ukotvení protézy
H = výška od hrany implantátu: 1 mm, 2 mm, 3 mm nebo 4 mm    
Materiál: titan Grad 5 
Průměr hlavičky: 2,25 mm
Příslušenství: inkluzivně laboratorního analogu, bez matrice

T-bona ball attachement je osvědčený ball attachement systém. Všechny miniimplantáty jsou dodávány s distanční částí patrice 1 mm. Při větších tloušťkách sliznice lze tuto vyměnit za 2, 3, respektive 4 mm distanční část.

 

 

Protetické variace:

 

Po pořízení otisku a zhotovení modelu nabízí systém ICX-templant zubnímu lékaři a zubnímu technikovi více možností v ohledu na konečné protetické řešení:

 1. Locator ICX Maximus
  ICX-mini Maximus pilíř je dvoudílný Užití: Odstraňte nejdříve patrici miniimplantátu. Aplikujte Maximus nástavbu a zašroubujte do implantátu. Po utažení je implantát připravený k funkci s locatorem. 
  locator-workflow
  Dvoudílný ICX – Maximus Locator je vlastní patentovaná inovace firmy Medentis a je kompatibilní se všemi Locator – matricemi.
  locator-maximus
    
   
 2. Dalbo-PLUS
  Klasický systém matrice, který zohledňuje postupné opotřebovaní patrice. Výměnou základní tuningové vložky lze adekvátně a k plné spokojenosti pacienta reagovat na ubývání kuličky: základní vložka matrice bez zářezu funguje optimálně u průměru kuličky 2,25-2,23 mm, u vložky matrice s 1 zářezem v oblasti průměru kuličky 2,23 – 2,20 mm a konečně u vložky matrice se 2 zářezy v oblasti průměru kuličky 2,20 až 2,17 mm regulovat vedle.
  dalboplus
  Materiál
  : titan Grad 5
  Příslušenství: inkluzivně laboratorní analog
  Charakteristika: dvoudílnost
  Návod k použití: na vyžádaní
  locator-maximus
  Matrice se da tímto nástrojem lehce aktivovat i deaktivovat. Každé čtvrtinové pootočení nástroje znamená zvýšení retence o ca. 200 g. Při 1,5 otočení dosáhnete maximální odtahové síly (retence) ca. 2200 g. Jednoduchá výměna vložky.
  matrice-workflow
   
   
 3. T-ecco

  tecco

  Materiál: titan Grad 5/zlato

  Příslušenství: kompletní balení, inkluzivně zlaté vnitřní matrice s červeným plastikovým kroužkem a laboratorním analogem.

  tecco2Klasická aktivovatelná matrice pro hybridní spojení implantátu se zubní náhradou. Matrici lze montovat jak přímou, tak nepřímou metodou. Pracovní postup je stejný, jako u podobných systémů. Pro nepřímý postup obsahuje balení laboratorní analog.

  tecco-activate
  Namontovaná matrice se dá aktivovat, respektive deaktivovat pomocí speciálního nástroje, viz obrázek. Postup při aktivaci je patrný z přiloženého schématu dole.

   
   

 4. ICX-mini masivní pilíř

  pilirICX-mini masivní pilíř je kapna, která se dá na ICX patrici mini implantátu (ball-attachement) nacementovat. Po cementování je možné nástavbu obroušením individualizovat. Další pracovní postup odpovídá konvenčnímu postupu, tj. tento pilíř se otiskuje přímou metodou v ústech.

  Materiál: titan Grad 5
  Rozměry: Ø 5 mm, 7 mm výška